Leptokaria - wakacje już od 1980 zł

Na wakacje: Leptokaria, Grecja

Przewodnik turystyczny: Grecja/ Tesalia i Riwiera Olimpijska/ Riwiera Olimpijska/ Leptokaria

Częściowe zachmurzenie
34°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
25%
Ciśnienie:
1010 hPa
Wiatr:
15 km/h290°
Wioska rybacka i jednocześnie kurort położony w pobliżu masywu Olimpu i Parku Narodowego Góry Olimp. Otoczona wodami Zatoki Thermaikos i piaszczystymi lub kamyczkowymi plażami jest świetnym miejscem na relaksujący wypoczynek. Bardziej aktywni mogą spróbować nurkowania, wybrać coś z szerokiej oferty sportów wodnych lub wybrać się na wycieczki po okolicy: Saloniki, Góra Olimp, klasztory Meteora.

Riwiera Olimpijska - geografia i przyroda

Jeden z największych kurortów położonych w południowej części Riwiery Olimpijskiej, na wysokości ok. 300 m n.p.m , u wschodnich zboczy masywu Olimpu, w odległości ok. 30 km na południe od stolicy regionu Katerini. Niegdyś miasteczko rolnicze i handlowe, dziś ośrodek turystyczny z pamiątką przeszłości - starochrześcijańską bazyliką. W centrum miasteczka mały ryneczek otoczony parkiem oraz sklepikami i tawernami. Miejscowość jest świetnym punktem wypadowym do zwiedzania wnętrza kraju.

Leptokaria – hotel last minute na wakacje

Dużym atutem miejscowości Leptokaria jest świetnie rozwinięta baza noclegowa, oferująca obiekty w różnym standardzie i cenie. Szczególnie polecane są Bungalowy i Hotel Olympian Bay dysponujące szerokim zapleczem sportowym oraz wysoko oceniany Hotel Poseidon Palace z ciekawym programem animacyjnym.

Wycieczki po okolicy

 • Meteory - jeden z najciekawszych zabytków sakralnych w Grecji, przepiękne klasztory prawosławne, zbudowane na wysokich skałach, przez co sprawiają wrażenie „zawieszonych w powietrzu”.
 • Park Narodowy Góry Olimp - raj dla amatorów górskich wędrówek, kanyoningu, raftingu, skoków ze spadochronem... oraz dla tych, którzy pragną podziwiać malowniczą przyrodę.
 • Dion - ruiny starożytnego miasta oraz muzeum z ekspozycją poświęconą wykopaliskom. Na przełomie lipca i sierpnia w ruinach teatru są wystawiane sztuki klasyczne i opery.
 • Paralia Skotinas - tradycyjna miejscowość wypoczynkowa, w pobliżu której znajduje się wioska Ano Skotinas - stara osada, otoczona lasem bukowym i dębowym, położona na wysokości 750 m n.p.m., z XVII i XVIII-wiecznymi domami z kamienia i zabytkowymi kościołami.
 • Platamonas - wioska położona w pobliżu Olimpu, z malowniczym, charakterystycznym zamkiem, znana z odbywającego się tu w sierpniu Festiwalu Olimpu.
 • Dolina Tempi - wąwóz, którego dnem płynie rzeka Pinios, powstały według mitologii po kłótni Zeusa i Posejdona. Znajduje się tu XIII-wieczny kościół Agia Paraskewi oraz ruiny Kastro tis Oreas czyli zamku Pięknej Panny
 • Korinos - miejscowość wypoczynkowa, w której warto odwiedzić klasztor Agios Georgios oraz niedawno odkryte grobowce macedońskie.
 • Katerini - stolica regionu Riwiera Olimpijska, gdzie podziwiać możemy katedrę Thia Analipsi, kościół świętej Katarzyny oraz Pondian Museum.
 • Vrontou, Petra, Skotina, Kolindros - miasteczka położone u podnóży Olimpu i Gór Pieryjskich, w których tradycje kultywowane są do dnia dzisiejszego. W okolicach powstało wiele kościołów i cerkwi, które pełniły niegdyś funkcje obronne, m.in. klasztor św. Dionizosa z XVI wieku, cerkiew św. Mikołaja.

Wakacje wypoczynek Grecji - aktywny wypoczynek

 • W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych na piesze wycieczki w masyw góry Olimp, będącej pod ochroną parku narodowego.
 • Sporty wodne: nurkowanie z fajką oraz głębokie, narty wodne i inne sporty dostępne na plaży.
 • Plaża piaszczysto-żwirkowa o łagodnym zejściu do morza, dobrze zagospodarowana. Te okolice słyną z ciepłej wody w morzu.
 • Rodziny z dziećmi mogą wybrać do wesołego miasteczka zlokalizowanego w centrum miejscowości.

Zakupy i restauracje

W miejscowości znajdziemy liczne sklepy, w których kupić można m.in. biżuterię czy futra. W Leptokarii odbywa się również tradycyjny targ. Wieczorem można kupić świeże owoce w atrakcyjnych cenach. Sklepiki, tawerny i restauracje zlokalizowane wokół małego ryneczku z parkiem i wzdłuż nadmorskiej promenady.

Leptokaria, Grecja - prognoza pogody

 • Słonecznie
  35°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  25%
  wilgotność:
  32%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1010hPa
  wiatr:
  121° 15 km/h
  wsch. słońca:
  06:58
  zach. słońca:
  19:59
 • Słonecznie
  min.22°C max.36°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  105° 10 km/h
  wsch. słońca:
  06:59
  zach. słońca:
  19:57
 • Słonecznie
  min.24°C max.36°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  117° 15 km/h
  wsch. słońca:
  07:00
  zach. słońca:
  19:56
 • Słonecznie
  min.24°C max.37°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  107° 14 km/h
  wsch. słońca:
  07:01
  zach. słońca:
  19:54
 • Słonecznie
  min.24°C max.39°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  126° 13 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  19:53

Leptokaria - klimat w Grecja