Oferty wczasów last minute i wycieczek objazdowych w Grecji. Wakacje z dziećmi, hotele SPA, piękne wyspy greckie – wakacje All Inclusive w Grecji
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Grecja.com.pl  >  Grecja Wczasy 2015 >  Chalkidiki, Grecja
Chalkidiki, Grecja
TravelOne.pl

Chalkidiki, Grecja

Wczasy na Chalkidiki, Grecja: Położony w północno-wschodniej części Grecji Półwysep Chalkidiki to jeden z najpiękniejszych jej regionów. Jego charakterystyczny „trójpalczasty” kształt tworzą trzy mniejsze półwyspy – patrząc od zachodu – Kasandra, Sithonia i Athos. Dzięki wyżynnemu charakterowi i nieregularnej linii brzegowej, na Chalkidiki można znaleźć mnóstwo urokliwych zatoczek, malowniczych plaż ale też niedostępnych brzegów i górskich zboczy schodzących prosto do morza.

Półwysep Chalkidiki był zamieszkały już w czasach starożytnych, jednak z tego okresu nie zachowało się zbyt wiele zabytków. W okresie Grecji Klasycznej, półwysep znajdował się poza obszarem bezpośrednich jej wpływów. Największą atrakcją samego półwyspu Chalkidiki jest Góra Athos, położona na jednym z trzech „palców”. Znajduje się na niej Autonomiczna Republika Mnichów, w której do dziś można podziwiać prawosławne klasztory – przynajmniej jeśli jest się mężczyzną, ponieważ kobiety nie mają wstępu na teren monastyrów. Dla wszystkich dostępne są jednak rejsy wokół półwyspu Athos, podczas których można podziwiać przepiękne widoki. Miłośnicy zwiedzania mogą się również wybrać do położonego u bram półwyspy miasta Saloniki, gdzie atrakcji i świadectw bogatej historii nie brakuje.

Od lat 50. ubiegłego wieku Półwysep Chalkidiki powoli rozwijał swój potencjał turystyczny. Początkowo był to region wczasowy dla mieszkańców Salonik, z czasem jednak na półwyspie zaczęli się pojawiać także turyści z Europy Zachodniej. Obecnie można tu znaleźć sporo nadmorskich kurortów o światowym standardzie. Dużą popularnością na Chalkidiki cieszą się zwłaszcza Hotel Bungalows Philoxenia oraz Hotel Chrousso Village****.

Chalkidiki All Inclusive – sprawdź!

Chalkidiki plaże

Chalkidiki plaże

Plaże – Chalkidiki, Grecja: Ze względu na niezwykle długą i nieregularną linię brzegową Półwysep Chalkidiki oferuje świetne warunki do plażowania. Choć wybrzeże jest zróżnicowane to na Chalkidiki plaże przeważnie są piaszczyste, z drobnym, najczęściej jasnym piaskiem. Tam, gdzie warunki do beztroskiego wypoczynku są szczególnie dobre powstały nadmorskie kurorty. Na szczególną uwagę zasługują tu m.in. Siviri, Kriopigi czy Paliouri.
Chalkidiki last minute

Chalkidiki last minute

Wczasy last minute na Chalkidiki, Grecja: Planując wczasy w Grecji warto zapoznać się z aktualną ofertą Chalkidiki last minute. Wakacje rezerwowane „w ostatniej chwili”, zwłaszcza poza głównym sezonem urlopowym, dają szansę na wyjazd w niezwykle atrakcyjnych cenach. Wszystkim, którzy mają jednak możliwość rezerwacji pobytu z większym wyprzedzeniem lub którym zależy na konkretnej propozycji (np. konkretny hotel czy ścisły termin) polecamy oferty typu wcześniej = taniej, która pozwala na zakup wycieczek z dużymi rabatami oraz pakietem świadczeń dodatkowych – wycieczki fakultatywne, ubezpieczenia itp.
Chalkidiki wczasy 2015

Chalkidiki wczasy 2015

Słoneczne wakacje na Chalkidiki, Grecja: Choć Półwysep Chalkidiki nie jest tak popularnym regionem na wczasy w Grecji jak Kreta czy Riwiera Olimpijska, oferuje równie dobre warunki do wypoczynku. Pogoda na Chalkidiki jest stabilna, a plaże szerokie i piaszczyste dzięki czemu jest to doskonały region na wakacje w Grecji. Dodatkowym atutem jest bliskość wielu atrakcji i zabytków. Będąc na Chalkidiki warto się wybrać na wycieczkę do miasta Tesaloniki (Saloniki) lub też na rejs dookoła Półwyspu Athos. Niezwykle popularne są także wycieczki z Chalkidiki do Meteorów – słynnego kompleksu „wiszących klasztorów”.
Mapa Chalkidiki, Grecja

Mapa Chalkidiki, Grecja

Mapa Chalkidiki, Grecja: Półwysep Chalkidiki jest chyba najbardziej charakterystycznym regionem na mapie Grecji. Chalkidiki położone są w północno-wschodniej części kraju i obejmują rozległy półwysep, który od południa dzieli się na trzy mniejsze półwyspy. Licząc od zachodu są to: Kasandra, Sithonia oraz Athos. Ten ostatni tworzy odrębną jednostkę administracyjną – Autonomiczną Republikę Mnichów. Odrębność tego półwyspu wynika ze skomplikowanej historii Grecji – w czasie gdy całe Bałkany były pod dominacją turecką, Athos był enklawą chrześcijaństwa w tej części Europy.
Pogoda Chalkidiki – słoneczne wakacje w Grecji

Pogoda Chalkidiki – słoneczne wakacje w Grecji

Pogoda Chalkidiki, Grecja: Jak cała północna Grecja Chalkidiki charakteryzują się nieco chłodniejszym klimatem niż południowa część kraju. Dobra pogoda na Chalkidiki czeka na turystów od początku czerwca do połowy września. Druga połowa miesiąca może być już nieco chłodniejsza, co także przekłada się na temperaturę wody. W szczycie sezonu można jednak liczyć na dużo słońca i doskonałe warunki na wczasy w Grecji.
Przewodnik turystyczny – wycieczki i zabytki Chalkidiki

Przewodnik turystyczny – wycieczki i zabytki Chalkidiki

Wycieczki i zabytki Chalkidiki: Półwysep Chalkidiki oprócz świetnych warunków do wypoczynku oferuje także dużo atrakcji turystycznych, w tym zabytki i stanowiska archeologiczne. Półwysep był już zamieszkały w starożytności i do dziś gdzieniegdzie zachowały się ruiny antycznych miast. Miłośnicy historii na większą wycieczkę powinni się jednak udać do miasta Tesaloniki (Saloniki) lub na rejs wokół Półwyspu Athos połączony ze zwiedzeniem słynnych prawosławnych monastyrów Autonomicznej Republiki Mnichów.
Hotel Chrousso Village, Chalkidiki

Hotel Chrousso Village, Chalkidiki

Hotel Chrousso Village, Chalkidiki: Duży kompleks hotelowy położony niedaleko Paliouri – niewielkiej miejscowości wypoczynkowej położonej na półwyspie Chalkidiki. Hotel Chrousso Village**** oferuje swoim gościom zakwaterowanie w 2-piętrowych bungalowach. Pokoje są czyste i zadbane, ale raczej skromnie urządzone. Zaledwie kilkaset metrów od hotelu znajduje się piaszczysta plaża, na której można się oddać beztroskiemu leżakowaniu. Ta część wybrzeża oferuje także świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym nurkowania. Do centrum większego miasta Pefkochori kursuje bezpłatny autobus spod hotelu.
Hotel Kriopigi Beach, Chalkidiki

Hotel Kriopigi Beach, Chalkidiki

Hotel Kriopigi Beach, Chalkidiki: Hotel położony jest na Półwyspie Kassandra w niewielkiej miejscowości wypoczynkowej Kriopigi. W odległości 800 m znajduje się przepiękna szeroka piaszczysta plaża. Hotel Kriopigi Beach*** oferuje 175 pokoi i dużo atrakcji dla najmłodszych. Obiekt posiada kameralną atmosferę i przeznaczony jest głównie dla osób nastawionych na beztroski wypoczynek lub na rodzinne wczasy na Chalkidiki.
Hotel Iris Beach, Chalkidiki

Hotel Iris Beach, Chalkidiki

Hotel Iris Beach, Chalkidiki: Położony na uboczu kameralny hotel chętnie wybierany na wczasy na półwyspie Chalkidiki. Hotel Iris Beach*** oferuje bardzo dobry jak na swoją kategorię standard. Do dyspozycji gości jest 76 pokoi, restauracja, bar, dwa baseny oraz plac zabaw dla dzieci. Od centrum miasta hotel dzieli 500 m, natomiast do piaszczysto-żwirkowej plaży ok. 600 m. Hotel jest przyjazny maluchom, dzięki czemu jest chętnie wybierany na rodzinne wakacje na Chalkidiki.

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Chalkidiki, Grecja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki