Oferty wczasów last minute i wycieczek objazdowych w Grecji. Wakacje z dziećmi, hotele SPA, piękne wyspy greckie – wakacje All Inclusive w Grecji
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Grecja.com.pl  >  Grecja Wczasy 2015 >  Wyspa Thassos, Grecja
Wyspa Thassos, Grecja
TravelOne.pl

Wyspa Thassos, Grecja

Wczasy na Thassos, Grecja: Najbardziej na północ wysunięta wyspa grecka – Thassos – to jedno z lepszych miejsc na wczasy w Grecji. Wyspa oferuje świetne warunki pogodowe i bardzo ładne plaże, wśród których dominują te piaszczyste. Największym powodzeniem cieszy się odznaczona Błękitną Flagą plaża Skala Prinos jak również popularna wśród rodzin z dziećmi plaża Paradise Beach. Posiada ona łagodne zejście do wody, które umożliwia maluchom bezpieczną zabawę.

Thassos to także doskonała propozycja dla miłośników historii i zwiedzania. Na wyspie można znaleźć kilka ciekawych atrakcji historycznych, jak Filippi – miasto założone przez ojca Aleksandra Wielkiego. W Filippi w 42 r. p.n.e. miała miejsce bitwa, w której Oktawian August – przyszły cesarz – rozprawił się z zabójcami Juliusza Cezara. Innym wartym odwiedzenia miastem jest stolica wyspy – Tasos (Limenas) z malowniczą architekturą i Muzeum Archeologicznym. Z kolei dawna stolica, Theologos, położona jest w centralnej części wyspy, na zboczach najwyższego szczytu Thassos – góry Ipsarion (1204 m n.p.m.). Jedną z największych atrakcji jest jednak Klasztor Archanioła Michała, w którym zgodnie z tradycją znajduje się gwóźdź z krzyża.

Wyspa Thassos oferuje także doskonałą bazę noclegową. Na turystów czekają hotele o bardzo zróżnicowanym standardzie i cenach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Do najczęściej wybieranych należy Hotel Astris Sun *** oferujący kameralny wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Do innych popularnych obiektów należy zaliczyć 3-gwiazdkowe Hotel Villa Natassa i Hotel Kazaviti oraz 4-gwiazdkowy Hotel Aeolis Thassos Palace. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin z dziećmi, cieszą się także Apartamenty Green Bay.

Thassos plaże

Thassos plaże

Plaże – Thassos, Grecja: Wyspa Thassos posiada bardzo duży wybór ładnych plaż. Na Thassos plaże są przeważnie piaszczyste, ale gdzieniegdzie można znaleźć także żwirkowe. Jedną z najpopularniejszych jest ciągnąca się przez kilka kilometrów Skala Prinos, która została wyróżniona Błękitną Flagą. Chętnie odwiedzane są także plaża Saliara z pięknym drobnym jasnym piaskiem, dzięki któremu nazywana jest niekiedy Marmurową Plażą. Paradise Beach jest szczególnie popularna wśród rodzin z dziećmi, które mogą się tu bezpiecznie bawić, a także wśród windsurferów. Niewątpliwą atrakcją jest także Giola – oczko wodne wydrążone w przybrzeżnych skałach.
Thassos last minute

Thassos last minute

Wczasy last minute na Thassos, Grecja: Decydując się na wakacje na greckich wyspach warto się zapoznać z ofertą last minute Thassos. Dzięki niej można liczyć nawet na kilkunastoprocentowe zniżki przy rezerwacji wczasów. Osoby, które mają możliwość zaplanowania urlopu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem powinny skorzystać z opcji wcześniej=taniej, która także pozwala na spore oszczędności, a jednocześnie oferuje najszerszy wybór wyjazdów na wczasy na Thassos.
Thassos wczasy 2015

Thassos wczasy 2015

Słoneczne wakacje na Thassos, Grecja: Położone w północnej części Morza Egejskiego Thassos to doskonałe miejsce na beztroskie wczasy. Thassos to wyspa, która oferuje zarówno świetne, piaszczyste plaże, gęste lasy piniowe, jak również liczne atrakcje i zabytki. Będąc na wyspie warto zrobić sobie przerwę w plażowaniu i wybrać się na wycieczkę po Thassos. Do najciekawszych miejsc należą: związane z działalnością św. Pawła Filippi czy Klasztor Archanioła Michała. Warto także zajrzeć do dawnej stolicy Thassos – Theologos, a także do tej współczesnej – miasta Tasos (Limenas). Atrakcją może być także rejs do miasta Kavala, które jest malowniczo położone na wybrzeżu Grecji kontynentalnej i z którego roztacza się przepiękny widok na wyspę Thassos.
Pogoda Thassos – słoneczne wakacje w Grecji

Pogoda Thassos – słoneczne wakacje w Grecji

Pogoda Thassos, Grecja: Choć Thassos to najdalej na północ wysunięta wyspa Grecji, oferuje równie dobre co inne wyspy warunki pogodowe. Na temperatury powietrza powyżej 20 °C można liczyć już w początkach czerwca. W lipcu i sierpniu dochodzą prawie do 30 °C, natomiast wraz z początkiem września dość szybko spadają. Szczyt sezonu to także najbardziej sucha pora roku na Thassos, dzięki czemu turyści mogą się spodziewać słonecznego, bezchmurnego nieba przez cały urlop.
Mapa Thassos, Grecja

Mapa Thassos, Grecja

Mapa Thassos, Grecja: Thassos to malownicza wyspa położona u wybrzeży Tracji na Morzu Egejskim. Jest najbardziej na północ wysuniętą wyspą Grecji, a dzięki dużemu zalesieniu także jedną z najbardziej zielonych. Na mapie Grecji Thassos jest bardzo łatwo znaleźć – znajduje się nieco na wschód od Półwyspu Chalkidiki. Powierzchnia Wyspy Thassos wynosi niecałe 380 km², natomiast jej linia brzegowa – ok. 70 km. Najwyższym szczytem wyspy jest Ipsarion (1204 m n.p.m.).
Skala Potamia, Thassos – wakacje na greckiej wyspie

Skala Potamia, Thassos – wakacje na greckiej wyspie

Wczasy w Skala Potamia na Thassos, Grecja: Niewielka miejscowość wypoczynkowa położona we wschodniej części wybrzeża, nad kameralną piaszczystą plażą. Okoliczny krajobraz zdominowany jest przez zalesione góry oraz krystalicznie czyste Morze Egejskie. Skala Potamia znajduje się ok. 15 km na południe od stolicy wyspy – miasta Tasos (Limenas), do którego warto się wybrać na zwiedzanie zabytków i zapoznanie się z historią Thassos.

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Wyspa Thassos, Grecja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki