Oferty wczasów last minute i wycieczek objazdowych w Grecji. Wakacje z dziećmi, hotele SPA, piękne wyspy greckie – wakacje All Inclusive w Grecji
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Grecja.com.pl  >  Grecja Wczasy 2015 >  Wyspa Zakynthos, Grecja
Wyspa Zakynthos, Grecja
TravelOne.pl

Wyspa Zakynthos, Grecja

Wczasy na Zakynthos, Grecja: Trzecia co do wielkości wyspa Morza Jońskiego położona jest na zachód od Peloponezu i na południe od Kefalonii. Zakynthos to także jeden z chętniej wybieranych regionów na wczasy w Grecji. Na wyspie panują bardzo dobre i stabilne warunki pogodowe od maja do końca września. Na wyspie znajdziemy długie piaszczyste lub żwirowo-piaszczyste plaże, w tym najdłuższą plażę Morza Śródziemnego – Laganas. Najbardziej znana jest jednak skryta pośród wysokich skał i dostępna tylko od strony wody piaszczysta Plaża Navagio. Zasłynęła jednak nie dzięki pięknemu jasnemu piaskowi, a wrakowi statku, który się tu rozbił i który można podziwiać do dziś.

Zakynthos oferuje także inne ciekawe atrakcje – zarówno historyczne, jak i przyrodnicze. Miłośnicy sztuki powinni się wybrać do stolicy wyspy – miasta Zakinthos, w którym znajduje się Muzeum Sztuki Bizantyjskiej z bogatą kolekcją ikon i malarstwa renesansowego. Niestety na wyspie praktycznie nie zachowały się żadne zabytki. W 1953 roku miało tu miejsce bardzo silne trzęsienie ziemi, z którego jedynie trzy budynki na wyspie wyszły cało – Katedra św. Dionizosa, Kościół św. Mikołaja oraz Bank Narodowy. Zadowoleni powinni być za to miłośnicy przyrody, bowiem na wyspie znajdują się jedyne nad Morzem Śródziemnym lęgowiska żółwia morskiego Karetta. Ulubione plaże żółwi są zamykane na noc, ponieważ właśnie o tej porze zwierzęta składają jaja w ciepłym piasku. Aby je chronić powstał nawet Narodowy Park Morski na południu wyspy, a same żółwie stały się symbolem Zakynthos.

Wyspa Zakynthos posiada także świetną bazę noclegową, w tym pensjonaty, kwatery prywatne i liczne hotele. Zakynthos oferuje zarówno duże luksusowe kompleksy, jak i tradycyjne, rodzinne pensjonaty czy kameralne apartamenty. Wszystko to w zróżnicowanym standardzie oraz cenach, dzięki czemu każdy turysta będzie mógł znaleźć coś dla siebie na wymarzone wczasy na Zakynthos.
Zakynthos plaże

Zakynthos plaże

Plaże – Zakynthos, Grecja: Nie bez powodu Zakynthos jest jednym z popularniejszych regionów na wczasy w Grecji. Zakynthos posiada długie piaszczyste lub żwirowo-piaszczyste plaże. Jedną z nich jest 9-kilometrowa plaża w Laganas, będąca najdłuższą plażą całego Morza Śródziemnego. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin z dziećmi, cieszy się plaża Gerakas, która bardzo łagodnie schodzi do ciepłego morza. Innymi znanymi plażami są: Kalamaki, Tsilivi, Spiantza oraz uważana za lokalne SPA Xigia. Jednak tą najbardziej znaną jest położona nad Zatoką Wraku plaża Navagio, do której można dotrzeć jedynie od strony morza.
Zakynthos last minute

Zakynthos last minute

Wczasy last minute na Zakynthos, Grecja: Decydując się na wakacje w Grecji warto się zapoznać z ofertą Zakynthos last minute, dzięki której można liczyć na spore, czasami nawet kilkunastoprocentowe, zniżki przy rezerwacji. Osoby, które chcą zaplanować swój urlop z wyprzedzeniem powinny z kolei skorzystać z opcji wcześniej=taniej, która również pozwala na zakup wczasów w promocyjnej cenie, a jednocześnie oferuje najszerszy wybór wyjazdów na wczasy na Zakynthos.
Zakynthos wakacje 2015

Zakynthos wakacje 2015

Słoneczne wakacje na Zakynthos, Grecja: Zakynthos jest jedną z chętniej wybieranych wysp na wczasy w Grecji. Zakynthos posiada długie, przeważnie piaszczyste plaże. Wyspa oferuje nie tylko świetne warunki do plażowania i beztroskiego wypoczynku, ale także dobrą zabawę do białego rana w Laganas, ciekawe zabytki w mieście Zakinthos czy atrakcje przyrodnicze, jak Błękitne Jaskinie czy Narodowy Park Morski chroniący lęgowiska żółwi morskich Karetta. Jadąc na wakacje na Zakynthos można też liczyć na dobrą bazę noclegową – do wyboru są zarówno duże kompleksy hotelowe, jak i rodzinne pensjonaty czy apartamenty.
Pogoda Zakynthos – słoneczne wakacje w Grecji

Pogoda Zakynthos – słoneczne wakacje w Grecji

Pogoda Zakynthos, Grecja: Położona na Morzu Jońskim wyspa Zakynthos oferuje świetne warunki do plażowania. Temperatur powietrza powyżej 25 ºC turyści mogą się spodziewać od maja do końca września, natomiast temperatury wody najwyższe są w sierpniu i na początku września. W szczycie sezonu upały powyżej 30 ºC nie należą do rzadkości. Wybierając się na wczasy na Zakynthos można liczyć na słoneczne bezchmurne niebo, brak opadów oraz przyjemną bryzę od morza.
Mapa Zakynthos, Grecja – wycieczki i zwiedzanie Zakynthos

Mapa Zakynthos, Grecja – wycieczki i zwiedzanie Zakynthos

Mapa Zakynthos, Grecja: Zakynthos to chętnie wybierany region na wczasy w Grecji. Oprócz piaszczystych plaż Zakynthos posiada także ciekawe zabytki i atrakcje historyczne. Warto się wybrać na wycieczkę do stolicy wyspy – miasta Zakinthos, w którym można zobaczyć Muzeum Kultury Bizantyjskiej z bogatą kolekcją zbiorów sztuki średniowiecznej. Do popularnych atrakcji należą także Błękitne Jaskinie czy plaża Laganas, którą szczególnie upodobały sobie żółwie Karetta. Jednak najchętniej odwiedzanym miejscem na Zakynthos jest Plaża Navagio ze słynnym wrakiem statku, który znany jest chyba każdemu z pocztówek i zdjęć w katalogach.
Laganas, Zakynthos – wakacje na greckiej wyspie

Laganas, Zakynthos – wakacje na greckiej wyspie

Wczasy w Laganas na Zakynthos, Grecja: Miejscowość Laganas położona jest nad zatoką o tej samej nazwie, w południowej części wyspy Zakynthos. Laganas uważane jest za najbardziej gwarny i rozrywkowy kurort całej wyspy. W mieście można znaleźć liczne bary, tawerny oraz kluby oferujące zabawę do białego rana. Laganas oferuje także świetne warunki do beztroskiego wypoczynku, tutejsza plaża ciągnie się aż 9 km i stanowi część Narodowego Parku Morskiego. Ze względu na dużą popularność Laganas posiada dobrą bazę noclegową, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Hotel Best Western Zante Park, Zakynthos

Hotel Best Western Zante Park, Zakynthos

Hotel Best Western Zante Park, Zakynthos: Popularny hotel położony nad Zatoką Laganas w południowej części Zakynthos. Hotel Best Western Zante Park znajduje się ok. 300 m od piaszczystej plaży i niecały kilometr od gwarnego i rozrywkowego miasta Laganas. Zante Park składa się z dwóch 3-piętrowych budynków odnowionych w 2007 roku i przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hotel posiada ponad 130 pokoi, restaurację, bar, basen oraz salę konferencyjną.
Hotel Zante Village, Zakynthos

Hotel Zante Village, Zakynthos

Hotel Zante Village, Zakynthos: Przestronny hotel chętnie wybierany przez rodziny z dziećmi na wczasy na Zakynthos. Hotel Zante Village, oprócz zakwaterowania w ładnie urządzonych pokojach, oferuje gościom także bardzo duży basen oraz liczne animacje dla dzieci (w sezonie także w języku polskim). Do najbliższej piaszczystej plaży jest ok. 1 km – można wybrać spacer lub bezpłatny bus, który regularnie kursuje spod hotelu. Stolica wyspy – miasto Zakinthos – oddalona jest o 16 km, warto więc wybrać się na jej zwiedzanie.
Hotel Majestic & SPA, Zakynthos

Hotel Majestic & SPA, Zakynthos

Hotel Majestic & SPA, Zakynthos: Położony w samym centrum Laganas hotel to świetna propozycja dla tych, którzy na wakacjach w Grecji szukają nie tylko wypoczynku ale i zabawy do białego rana, bowiem Laganas znane jest jako najbardziej imprezowe miasto Zakynthos. Hotel Majestic & SPA dysponuje 270 pokojami rozmieszczonymi w kilku budynkach. Cały kompleks położony jest pół kilometra od piaszczystej plaży, która jest nie tylko miejscem wypoczynku dla turystów, ale też lęgowiskiem żółwi Karetta.

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Zakynthos, Grecja

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki