Kalamaki - wakacje już od 1485 zł

Na wakacje: Kalamaki, Grecja

Przewodnik turystyczny: Grecja/ Korfu i Wyspy Jońskie/ Wyspa Zakinthos/ Kalamaki

Częściowe zachmurzenie
15°C
Opady:
1.7 mm
Zachmurzenie:
50%
Ciśnienie:
1024 hPa
Wiatr:
9 km/h170°
Niezwykle malownicza linia brzegowa, czysta, piaszczysta plaża, na której swoje lęgowisko mają żółwie Caretta Caretta, lazurowa woda i typowe, greckie tawerny to zalety tej wypoczynkowej miejscowości położonej w zatoce Lagans. Miłośnicy rozrywek i nocnego życia mogą odwiedzić pobliską miejscowość Lagans.

Kalamaki - położenie

Miejscowość położona we wschodniej części Wyspy Zakinthos nad przepiękną zatoką Laganas, w odległości ok. 7 km od stołecznego Zakynthos do którego można dotrzeć autobusem. Zatoka Laganas z najdłuższą piaszczystą plażą Morza Śródziemnego to jedno z najciekawszych miejsc na wyspie można tu bowiem spotkać żółwie morskie Caretta-Caretta składające tutaj swoje jaja - należy pamiętać, iż żółwie objęte są całkowitą ochroną. Już teraz, w miejscach szczególnie przez żółwie uczęszczanych, istnieje zakaz kąpieli, a uprawianie sportów wodnych jest bardzo ograniczone. Niektóre plaże są zamknięte po zmroku, gdyż właśnie pod osłoną nocy samice składają jaja w piasku.

Wyspa Zakinthos - atrakcje turystyczne

Kalamaki to typowa miejscowość turystyczna stąd niewiele tutaj do zwiedzania - jednak wspaniałe walory krajobrazowe i niedalekie siedliska lęgowe żółwi Caretta-Caretta pozwolą cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury.

Warto zobaczyć:
 • zatokę Laganas - z najdłuższą piaszczystą plażą Morza Śródziemnego, można tam spotkać żółwie morskie rokrocznie składające tutaj swoje jaja, należy jednak pamiętać iż żółwie objęte są całkowitą ochroną. Już teraz, w miejscach szczególnie przez żółwie uczęszczanych, istnieje zakaz kąpieli morskich, a możliwości uprawiania sportów wodnych są bardzo ograniczone, niektóre plaże są zamknięte po zmroku, gdyż właśnie pod osłoną nocy płochliwe samice składają jaja w ciepłym piasku
 • plażę Wraku na tzw. Plaży Navagio - w zachodniej części wyspy, niedostępną od strony lądu (można je jednak podziwiać ze specjalnej zawieszonej na skałach platformy lub popłynąć łodzią) na której w 1982 roku rozbił się grecki frachtowiec - miejsce o niepowtarzalnym uroku zagubione wśród wysokich skał oszałamia błękitem morza i bielą piasku
 • Błękitne Jaskinie formacje geologiczne wyrzeźbione w skałach w wyniku erozji na północy wyspy - nieopodal przylądka Skinari - dostępne od strony morza (można wybrać się łódką z portu St. Nikolaos)
 • Muzeum Kultury Bizantyjskiej w stolicy wyspy ze zbiorami ikon, malarstwa i rzeźb z okresu bizantyjskiego

Aktywny wypoczynek w Kalamaki

Piękna piaszczysta plaża zachęca do uprawiania rozmaitych sportów wodnych - windsurfingu, rowerków wodnych etc. Kalmaki leży nad najpiękniejszą zatoką wyspy - to wymarzone miejsce dla fanów nurkowania - znaleźć można tutaj jak i w sąsiednim Laganas - świetnie wyekwipowane centra tego sportu - min. Divers Paradise. W leżącym nieopodal Ambelokipi znajduje się bardzo dobre Zante Tenis Center w Ambelokipi dysponującymi licznymi kortami i trenerami.

Więcej informacji:
 • www.zakynthos.net.gr/Tennis/tennis.htm
 • www.diversparadise.gr

Rozrywka na wakacje

Znaleźć tutaj można liczne restauracje, bary i tawerny które oprócz szampańskiej zabawy serwują tradycyjne greckie smaczne potrawy czy też lokalne specjały. Tuż obok znajduje się najpopularniejsza miejscowość na wyspie - Laganas z niezliczona ilością klubów nocnych barów i zawsze gwarnym międzynarodowym towarzystwem. Na większe zakupy warto wybrać się do administracyjnej stolicy wyspy - miasta Zakynthos gdzie znaleźć można liczne sklepy oferujące pamiątki i miejscowe wyroby, butiki a także markety.

Kalamaki, Grecja - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  15°C
  opady:
  3.9 mm
  zachmurzenie:
  50%
  wilgotność:
  77%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1024hPa
  wiatr:
  149°   12 km/h
  wsch. słońca:
  07:07
  zach. słońca:
  18:31
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.12°C max.14°C
  opady:
  1.0 mm
  wiatr:
  132°   21 km/h
  wsch. słońca:
  07:06
  zach. słońca:
  18:32
 • Częściowe zachmurzenie
  min.11°C max.14°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  180°   16 km/h
  wsch. słońca:
  07:05
  zach. słońca:
  18:33
 • Częściowe zachmurzenie
  min.12°C max.14°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  139°   10 km/h
  wsch. słońca:
  07:03
  zach. słońca:
  18:34
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.13°C max.14°C
  opady:
  0.6 mm
  wiatr:
  154°   17 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  18:35

Kalamaki - klimat w Grecja