Laganas - wakacje już od 1140 zł

Na wakacje: Laganas, Grecja

Przewodnik turystyczny: Grecja/ Korfu i Wyspy Jońskie/ Wyspa Zakinthos/ Laganas

Częściowe zachmurzenie
20°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
25%
Ciśnienie:
1018 hPa
Wiatr:
9 km/h50°
Najbardziej popularna na wyspie Zakynthos miejscowość wypoczynkowa, latem gwarna i tłoczna, przyciąga przede wszystkim ludzi młodych lubiących rozrywkę. Turyści mogą się tu opalać na jednej z najładniejszych plaży na wyspie. Nie dla osób pragnących cichego i spokojnego wypoczynku. Laganas to dość rozległa miejscowość turystyczna, która jednak poza ścisłym centrum posiada wiele spokojniejszych zakątków. Każdy znajdzie coś dla siebie. Turystom polecamy słynna plażę Laganas, gdzie swoje siedliska mają żółwie morskie - w celu ich ochrony powstał specjalnie morski Park Narodowy.

Laganas - położenie

Nocny gwar międzynarodowego towarzystwa i zabawa do białego rana, a w dzień wspaniałe plaże, wymarzone miejsce dla młodych ludzi.

Miejscowość położona we wschodniej części Wyspy Zakinthos nad malowniczą zatoką Laganas, w odległości ok. 10 km od stołecznego Zakynthos, z którym ma połączenie autobusowe. Zatoka Laganas, z najdłuższą piaszczystą plażą Morza Śródziemnego, to jedno z najciekawszych miejsc na wyspie, można tu bowiem spotkać żółwie morskie rokrocznie składające tutaj swoje jaja, należy jednak pamiętać iż żółwie objęte są całkowitą ochroną. Już teraz, w miejscach szczególnie przez żółwie uczęszczanych, istnieje zakaz kąpieli morskich, a możliwości uprawiania sportów wodnych są bardzo ograniczone, niektóre plaże są zamknięte po zmroku, gdyż właśnie pod osłoną nocy płochliwe samice żółwia Caretta-Caretta składają jaja w ciepłym piasku. Temperatury powietrza w sezonie letnim - od czerwca do września - sięgają 30°C nierzadko ją przekraczając a wody 22-23°C.

Hotel Last Minute Laganas

Laganas to jedno z najpopularniejszych miejsc na Wyspie Zakinthos, gdzie chętnie przyjeżdżają młodzi ludzie, spragnieni zabawy i rozrywki. Miejsce to zachwyca także licznymi atrakcjami przyrodniczymi oraz szeroką ofertą sportów wodnych. Turyści planujący wakacje w tym wspaniałym miejscu, mogą zatrzymać się w Hotelu Best Western Zante Park, który polecany jest na romantyczy wyjazd we dwoje czy w czterogwiazdkowym Hotelu Majestic & SPA. Natomiast bardzo wysoki standard usług oferuje nowoczesny Hotel Mediterranean Beach Resort, położony bezpośrednio przy plaży.

Zobacz oferty do Laganas:

Atrakcje turystyczne

Laganas to typowa miejscowość wypoczynkowa stąd niewiele tutaj do zwiedzania - jednak w niedalekiej okolicy znajduje się kilka wartych zwiedzenia atrakcji.

Warto zobaczyć:
 • zatokę Laganas - z najdłuższą piaszczystą plażą Morza Śródziemnego, można tam spotkać żółwie morskie rokrocznie składające tutaj swoje jaja, należy jednak pamiętać iż żółwie objęte są całkowitą ochroną. Już teraz, w miejscach szczególnie przez żółwie uczęszczanych, istnieje zakaz kąpieli morskich, a możliwości uprawiania sportów wodnych są bardzo ograniczone, niektóre plaże są zamknięte po zmroku, gdyż właśnie pod osłoną nocy płochliwe samice składają jaja w ciepłym piasku,
 • plażę Wraku na tzw. Plaży Navagio - w zachodniej części wyspy, niedostępną od strony lądu (można je jednak podziwiać ze specjalnej zawieszonej na skałach platformy lub popłynąć łodzią) na której w 1982 roku rozbił się grecki frachtowiec - miejsce o niepowtarzalnym uroku zagubione wśród wysokich skał oszałamia błękitem morza i bielą piasku,
 • Błękitne Jaskinie formacje geologiczne wyrzeźbione w skałach w wyniku erozji na północy wyspy - nieopodal przylądka Skinari - dostępne od strony morza (można wybrać się łódką z portu St. Nikolaos),
 • Muzeum Kultury Bizantyjskiej w stolicy wyspy ze zbiorami ikon, malarstwa i rzeźb z okresu bizantyjskiego,

Wyspa Zakinthos na wakacje - plaże i sporty

Piękna ok. 5 km piaszczysto-żwirowa plaża z krystalicznie czystą wodą i wspaniałą infrastrukturą w postaci barów plażowych, tawern i restauracyjek - stanowi część morskiego parku chroniącego zagrożony gatunek żółwi Caretta-Caretta. Naprzeciw niej leży mała wysepka Agios Sostis porośnięta sosnami i dostępna od strony lądu poprzez drewnianą kładkę.

Laganas to idealne miejsce dla lubiących nurkowanie - znajduje się tutaj kilka centrów tego sportu - min. Adventure Diving, EuroDivers i Zante Diving Centrum, w których można wypożyczyć sprzęt, pobrać lekcje lub wybrać się na podwodną wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem. W leżącym nieopodal Ambelokipi znajduje się Zante Tenis Center w Ambelokipi.

Więcej informacji:
 • www.adventuredivingeuro.com
 • www.eurodivers.nu
 • www.zantediving.com
 • www.zakynthos.net.gr/Tennis/tennis.htm

Rozrywka

Rewelacyjny Rescu Club czy Ghetto Club i klub Zeros to wspaniałe przykłady wesołej atmosfery panującej w Laganas - zabawa do białego ranka, międzynarodowe towarzystwo i liczne kluby, restauracje czy tawerny które oprócz szampańskiej zabawy serwują tradycyjne greckie smaczne potrawy czy też lokalne specjały. Na większe zakupy warto wybrać się do administracyjnej stolicy wyspy - miasta Zakynthos gdzie znaleźć można liczne sklepy oferujące pamiątki i miejscowe wyroby, butiki a także markety.

Laganas, Grecja - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  20°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  25%
  wilgotność:
  64%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1018hPa
  wiatr:
  308°   17 km/h
  wsch. słońca:
  06:17
  zach. słońca:
  20:51
 • Częściowe zachmurzenie
  min.18°C max.20°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  251°   8 km/h
  wsch. słońca:
  06:17
  zach. słońca:
  20:52
 • Częściowe zachmurzenie
  min.18°C max.20°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  212°   10 km/h
  wsch. słońca:
  06:16
  zach. słońca:
  20:52
 • Częściowe zachmurzenie
  min.18°C max.20°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  316°   19 km/h
  wsch. słońca:
  06:16
  zach. słońca:
  20:53
 • Częściowe zachmurzenie
  min.19°C max.21°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  308°   14 km/h
  wsch. słońca:
  06:16
  zach. słońca:
  20:54

Laganas - klimat w Grecja