Vassilikos - wakacje już od 1559 zł

Na wakacje: Vassilikos, Grecja

Przewodnik turystyczny: Grecja/ Korfu i Wyspy Jońskie/ Wyspa Zakinthos/ Vassilikos

Częściowe zachmurzenie
9°C
Opady:
0.1 mm
Zachmurzenie:
60%
Ciśnienie:
1014 hPa
Wiatr:
33 km/h332°
Ta niewielka miejscowość uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych na wyspie Zakynthos. Pobliskie plaże należą do ulubionych przez miłośników sportów wodnych, między innymi Porto Zoro, Banana, Dafni. Szczególnie warto udać się na niezwykle czystą plażę Gerakas, gdzie znajdują się miejsca lęgowe żółwi Caretta Caretta. Z wybrzeża można podziwiać Półwysep Peloponez, najpiękniej wyglądający o wschodzie słońca.

Położenie Vassilikos

Spokojny kurort z malowniczymi plażami i krystalicznie czystym morzem - tuż obok siedlisk żółwi Caretta-Caretta. Miejscowość położona we wschodniej części Wyspy Zakinthos na dużym cyplu w odległości ok. 16km od stołecznego Zakynthos z którym ma połączenia autobusowe. Temperatury powietrza w sezonie letnim (od czerwca do września) sięgają 30°C nierzadko ją przekraczając a wody ok. 22°C.

Wyspa Zakinthos – wycieczki objazdowe

Vassilikos to typowa miejscowość turystyczna, stąd niewiele tutaj do zwiedzania - jednak wspaniałe walory krajobrazowe czynią z miasteczka doskonałe miejsce na wypoczynek a w niedalekiej odległości znajdują się siedliska lęgowe żółwi Caretta-Caretta.

Warto odwiedzić:
 • zatokę Laganas - z najdłuższą piaszczystą plażą Morza Śródziemnego, można tam spotkać żółwie morskie rokrocznie składające tutaj swoje jaja, należy jednak pamiętać iż żółwie objęte są całkowitą ochroną. Już teraz, w miejscach szczególnie przez żółwie uczęszczanych, istnieje zakaz kąpieli morskich, a możliwości uprawiania sportów wodnych są bardzo ograniczone, niektóre plaże są zamknięte po zmroku, gdyż właśnie pod osłoną nocy płochliwe samice składają jaja w ciepłym piasku,
 • plażę Wraku na tzw. Plaży Navagio - w zachodniej części wyspy, niedostępną od strony lądu (można je jednak podziwiać ze specjalnej zawieszonej na skałach platformy lub popłynąć łodzią) na której w 1982 roku rozbił się grecki frachtowiec - miejsce o niepowtarzalnym uroku zagubione wśród wysokich skał oszałamia błękitem morza i bielą piasku,
 • Błękitne Jaskinie formacje geologiczne wyrzeźbione w skałach w wyniku erozji na północy wyspy - nieopodal przylądka Skinari - dostępne od strony morza (można wybrać się łódką z portu St. Nikolaos),
 • Muzeum Kultury Bizantyjskiej w stolicy wyspy ze zbiorami ikon, malarstwa i rzeźb z okresu bizantyjskiego,
 • kościół Agia Mavra w miejscowości Maherado (centralna część wyspy) z XIV wieku z przepiękną dzwonnicą wybudowaną przez wenecjan,
 • monastyr Anafonitria z XV wieku w miejscowości Plemonariou - ok. 25 km na północny-zachód od stolicy wyspy.

Plaże i sporty w Vassilikos

W okolicach Vassilikos zlokalizowanych jest kilka pięknych plaż - Porto Zoro, Porto Roma, Banana, Gerakas (gdzie znajdują się siedliska żółwi Caretta-Caretta) - są to piaszczyste lub piaszczysto-żwirowe plaże z malowniczymi widokami wśród zieleni z krystalicznie czystą i ciepłą wodą a także dobrym zapleczem w postaci barów czy tawern i wypożyczalni leżaków i parasoli czy sprzętu wodnego.

Piękne plaże zachęcają do uprawiania rozmaitych sportów wodnych jak windsurfing, narty wodne, latanie na spadochronie za motorówką, pływanie kajakiem czy jazdy na bananie etc. Wyspa posiada również doskonałe centra nurkowe min. w Laganas i Kalamaki pozwalające zarówno na naukę tego sportu jak i profesjonalne wyprawy. Na wyspie można wybrać się na konne przejażdżki, są tutaj również korty tenisowe z Zante Tenis Center w Ambelokipi (nieopodal Laganas i Kalamaki). Warto wybrać się na wycieczkę łodzią do Błękitnych Jaskiń czy na Plażę Wraku. Wyspa posiada również gospodarstwa agroturystyczne które chętnym oferują min. możliwość zapoznania się z wyrobem tradycyjnych potraw etc.

Więcej informacji:
 • www.zakynthos.net.gr/Tennis/tennis.htm
 • www.zanteweb.gr/porto-vromi

Wakacje w Grecji - rozrywka

Miejscowość oferuje restauracje, bary i tawerny gdzie można zjeść tradycyjne greckie potrawy jak i lokalne specjały, na nocną zabawę warto wybrać się do pobliskich Laganas czy Kalamaki z ich licznymi klubami i całonocną zabawą. W Vassilikos znaleźć można studio wyrobu ceramiki gdzie można nabyć piękne wyroby a dzieci mogą odbyć krótki kurs toczenia naczyń. Na większe zakupy warto wybrać się do administracyjnej stolicy wyspy - miasta Zakynthos gdzie są liczne sklepy oferujące pamiątki i miejscowe wyroby, butiki a także markety.

Vassilikos, Grecja - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  9°C
  opady:
  0.4 mm
  zachmurzenie:
  60%
  wilgotność:
  61%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  320°   25 km/h
  wsch. słońca:
  07:50
  zach. słońca:
  17:43
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.7°C max.9°C
  opady:
  5.4 mm
  wiatr:
  36°   26 km/h
  wsch. słońca:
  07:50
  zach. słońca:
  17:44
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.6°C max.10°C
  opady:
  0.3 mm
  wiatr:
  185°   15 km/h
  wsch. słońca:
  07:49
  zach. słońca:
  17:45
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.7°C max.13°C
  opady:
  0.8 mm
  wiatr:
  133°   8 km/h
  wsch. słońca:
  07:49
  zach. słońca:
  17:46
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.9°C max.15°C
  opady:
  2.6 mm
  wiatr:
  235°   26 km/h
  wsch. słońca:
  07:48
  zach. słońca:
  17:47

Vassilikos - klimat w Grecja